Cestovní kancelář SKOL s.r.o.

Dačického 1009/9
140 00 Praha 4 - Pankrác

Tel.: 261 218 737
Skype: SKOL - cestovní kancelář
Fax: 261 218 736
E-mail: skol@skifrance.cz

  Aktuální katalog lyžování ve Francii


La Rosière 1180–2650 m

Lyžování ve výšce:
1180–2650 m
ubytování ve výšce:
1850 m
sjezdových tratí: 160 km
sjezdovka-zelena
8
sjezdovka-modra
25
sjezdovka-cervena
32
sjezdovka-cerna
15
počet lanovek: 38
lanovka
0
Kabinková lanovka
1
Sedačková lanovka
18
Vlek
19

La Rosière leží v těsné blízkosti nejvyšší hory Evropy Mont Blanc, na jižním svahu v oblasti Haute-Tarentaise, v nadmořské výšce 1850 m. Středisko tak nabízí výborné sněhové podmín­ky – lyžovat se zde dá až do konce dubna. Permanentka San Bernardo nabízí využití lyžařského areálu, který zahrnuje 150 km výborně udržovaných sjezdovek různých obtížností a růz­ných poloh. Jsou tu připraveny terény vhodné nejen pro lyža­ře, ale i pro snowboardisty, a nechybějí zde ani volné terény.

Vítáni jsou i ti nejmenší, méně zkušení lyžaři, kterým jsou k dis­pozici tři vleky pro začátečníky zdarma. K pestrosti místa přispí­vá propojenost s italským střediskem La Thuile a tedy možnost heliskiingu, jinak ve Francii zakázaném sportu. Odlety probíhají z průsmyku Col du Petit St Bernard. Zážitky lze nasbírat i při ji­ných aktivitách. Mezi ty nejsilnější by zcela jistě patřil paragliding, potápění pod ledem, jízda se psím spřežením a v neposlední řadě vyhlídkový let helikoptérou, který vám zprostředkuje pře­krásný a trošku jiný pohled na celé údolí Petit Saint Bernard a masiv Mont Blancu.

Místní speciality lze ochutnat v několika restauracích a barech, za zábavou lze zajít do nočního klubu, je zde možnost využít půjčovny a prodejny lyžařského vybavení, služeb lyžařské školy, okusit úchyty lezecké stěny, zajít do posilovny, do kina nebo nákupního centra a odpočinout si v sauně, vířivce, soláriu nebo na kosmetice.

Mapka střediska: