Cestovní kancelář SKOL s.r.o.

Dačického 1009/9
140 00 Praha 4 - Pankrác

Tel.: 261 218 737
Skype: SKOL - cestovní kancelář
Fax: 261 218 736
E-mail: skol@skifrance.cz

  Aktuální katalog lyžování ve Francii


Avoriaz 800–2460 m

Lyžování ve výšce:
800 - 2460 m n. m.
ubytování ve výšce:
1000 a 1800 m n. m.
sjezdových tratí: 650 km
sjezdovka-zelena
33
sjezdovka-modra
122
sjezdovka-cervena
104
sjezdovka-cerna
27
počet lanovek: 212
lanovka
0
Kabinková lanovka
12
Sedačková lanovka
76
Vlek
110

Avoriaz, nacházející se v oblasti Horního Savojska (severní část Savojských Alp), se řadí do lyžařské oblasti Les Portes du Soleil (Brány slunce) a díky tomuto umístění je pro české lyžaře jedním z nejbližších francouzských lyžařských středisek. Les Portes du Soleil leží mezi Ženevským jezerem a Mont Blancem (4807 m n. m.) a za­hrnuje 14 středisek s celkem 650 km sjezdových tratí. S permanent­kou Les Portes du Soleil je možno navštívit celou oblast – Avoriaz, Châtel, Morzine, Les Gets, ve švýcarské části Morgins, Les Crosets, Champéry a další. Nejvyšší bod, co se sjezdových tratí týče, sahá až do 2466 m n. m. (vrcholy Les Haut Forts, Chavanette a Col du Fornet).

Středisko, známé svou futuristickou architekturou, je zasazeno do skalnatého masivu. Jednou ze zajímavostí je, že právě v tomto místě se dala poprvé v Evropě do pohybu šestimístná sedačková lanovka. Další zvláštností a specifikem zároveň je zákaz vjezdu pro auta a autobusy přímo do střediska. Všechna motorová vozidla zůstávají na odstavných parkovištích v okolí a návštěvníci jsou do míst ubytování dopravování saněmi taženými koňmi, jejich zava­zadla se přepravují pomocí kontejnerů nebo saní.

Kromě lyžování je v Avoriaz možno navštívit několik barů nebo restaurací, nakoupit si v obchodě, zajít si zatančit na diskotéku, shlédnout film v místním kině, vychutnat si relaxaci v sauně nebo páře, využít bowling, squash, posilovnu nebo jít protáhnout tělo na bruslařský stadion. K dispozici jsou půjčovny a servisy lyžařského vybavení a pronájem sněžných skútrů. Nechybí zde samozřejmě ani lékařská služba. Za zmínku stojí nabídka zakoupení neomezeného vstupu do posilovny, páry, ham­mam, na squash, kluziště, bowling a do nočních klubů společně k lyžařské permanentce.

Mapka střediska: