Cestovní kancelář SKOL s.r.o.

Dačického 1009/9
140 00 Praha 4 - Pankrác

Tel.: 261 218 737
Skype: SKOL - cestovní kancelář
Fax: 261 218 736
E-mail: skol@skifrance.cz

  Aktuální katalog lyžování ve Francii


Alpe d‘Huez1250–3330 m

Lyžování ve výšce:
1250 - 3330 m
ubytování ve výšce:
1350–1860 m
sjezdových tratí: 250 km
sjezdovka-zelena
42
sjezdovka-modra
37
sjezdovka-cervena
39
sjezdovka-cerna
17
počet lanovek: 78
lanovka
0
Kabinková lanovka
15
Sedačková lanovka
23
Vlek
40

Alpe d´Huez se nachází 60 km východním směrem od Gre­noblu, leží v Savojských Alpách, pohoří Grandes Rousses a říká se mu Sluneční ostrov. Stejně tak, jako velké množství slunečních paprsků (až 300 dní v roce), jsou zaručeny i dobré klimatické podmínky, které přispívají k vysoké kvalitě sněhu. Nepřehlédnutelným bodem je vrchol Pic Blanc (3330 m n. m.), kde si lyžaři užívají sněhových radovánek i v červenci.

Středisko nabízí téměř 250 km sjezdovek, 50 km běžeckých tratí a 84 lanovek a vleků. Lyžařská permanentka Grande Galaxie SIM­PLE zahrnuje lyžování v celé oblasti, tzn. ve střediscích Alpe d´Huez, Auris en Oisans, Oz en Oisans, Vaujany a Villard Reculas.

Velké množ­ství výhod se skrývá v lyžařské permanentce Grande Galaxie VISALP, která v sobě zahrnuje kromě využívání lyžařského střediska ještě vstup do sportovního centra (26 sportovních aktivit), 2 bazénů, na kluziště, upravené běžecké tratě, noční lyžování a návštěvu koncertu klasic­ké hudby (za příplatek 2 EUR) a muzea. S oběma typy permanen­tek lze v době jejich platnosti lyžovat navíc jeden den ve střediscích Serre Chevalier, Puy Saint Vincent, Sestriere (italská Voie Lactée nebo-li Mléčná dráha) a dokonce 2 dny v Les Deux Alpes. I Alpe d’Huez má své nej, a to nejdelší černou sjezdovku Evropy Sarenne měřící 16 km s převýšením 1600 m. Na sjezdovce Le Tunnel zase projedete 200 m dlouhým osvětleným tunelem vyhloubeným ve skále. Pro snowboar­disty je připraven kvalitně vybavený snowpark a za zkoušku určitě stojí i večerní lyžování na závodní trati Stade de Slalom.

Středisko nabízí bohaté kulturní a zábavní vyžití – kino, restaurace, bary, vinárny, disko­téky, najdete zde i nákupní centrum, lékařské středisko, poštu, banku, prodejny a půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení a velký sportovní komplex s kurty na squash a tenis, vyhřívaným bazénem, posilovnou, horolezeckou stěnou a spoustou dalších sportovních aktivit. Stejně jako k většině středisek i k tomuto patří nabídka paragli­dingu, letů helikoptérou a jízdy na sněžných skútrech.

Mapka střediska:

 

Pojištění si sjednejte v Cestovní kanceláři.
skiset.co.uk